Przejdź do głównej zawartości

Na dyplom i na wiertarkę czyli kartonaż w kolejnej odsłonie.
Efekt prac dla relaksu. Ramka to typowy kartonaż czyli pieczołowicie oklejane kształtki, które później przykleiłam do ramki właściwej. Bazą jest jakaś tekturka ze sklepowego kartonu, dookoła tekturki dystansowe coby do ramki łatwo wprowadzać obrazek.
Wieszaczek z kawałka sznureczka, najpierw wklejony między 2 tekturki, a później doklejony do ramki. Inaczej nie działa (sprawdzone :) ). 


Zasada wklejania sznurka.

Torba/pudło ma wiertarkę to po prostu oklejony karton. Taki impuls, wygląda nieźle bo do oklejania użyłam czegoś co miało być skórzaną torbą na laptopa. Małżonek sam dziergał ;) Ręcznie! Przyniosłam mu z sh kurtkę skórzaną i się chłopak uwziął, ale w międzyczasie stwierdziliśmy, że ta skóra jakaś oszukiwana i pracy nie dokończył. Szkoda mi było tego dzieła i schowałam. I co? się przydało :)
Uchwyt przyklejony na tej samej zasadzie co sznurek w ramce. Dobry klej + ściski stolarskie i nie ma prawa się urwać.A to niedoszła torba na laptopa.


Na koniec kolaż z Targów Kielce Dom, ogród bodajże. Nie wiem, bo cały dzień spędziliśmy rodziną na oglądaniu rękodzieła i smakowaniu regionalnych potraw i napitków. Było świetnie! Pierwszy raz (od 4 lat jeździmy na Targi jak tylko jest ciekawszy temat, średnio 4x do roku) było tak wielu wystawców promujących handemade i slowfood, że tak powiem z angelska. 
Swoją drogą slofood ma odpowiednik w języku polskim?Komentarze

Popularne na blogu

Podest

Cześć!
Przedstawiam Wam wygodną alternatywę dla rozkładanej sofy. Dla tych, którzy śpią w pokoju dziennym i mają dość niekomfortowych materacy, które są wbudowane w kanapy.
Wiem, że okres przedświąteczny. Wiem, że jakieś ozdoby, dekoracje. Cóż, czas na tego typu teksty nie jest może najlepszy, ale zainspirowała mnie Joanna z bloga My little white home i jej poszukiwania sofy marzeń.
 Swego czasu i ja się naszukałam w sieci. Oj naszukałam. W końcu zdecydowaliśmy się zbudować podest (z chowanym w nim materacem) i dodatkowo umieścić w pokoju sofę do spędzania czasu w dzień. A po wszystkim obiecałam sobie, że napiszę o tym artykuł, aby innym zainteresowanym ułatwić życie.
Realizacja
Projektowanie rozwiązań, poszukiwanie ekipy, kupno materiałów itp. trwało rok. Dlaczego? Dlatego, że żaden stolarz nie chał się podjąć skonstruowania podestu z łóżkiem. Znaleźliśmy spawacza, który miał zrobić konstrukcję metalową, ale doszliśmy do wniosku, że będzie zbyt ciężka i za bardzo obciąży ściany. Na placu …

Moje miejsce pracy

Gdzieś już dawno wspominałam, że pokażę mójt "craft space".
Mam nadzieję, że kiedyś zmieni się w craft room, ale póki co mam craftkuchnię. Też dobrze :)
Nie narzekam, bo i tak nie szyję wiele. Choć kto wie, czy gdybym nie musiała się zwijać przed każdą kolacją/śniadaniem/obiadem, to nie szyłabym więcej.

Kącik w wersji kuchennej prezentuje się tak: Ot normalna kuchnia. Nic szczególnego. Kącik wskazuje strzałka. Podchodząc odsłania się wiecej:
1. Widzimy rozklekotaną półeczkę studencką, której nie miał kto wynieść do piwnicy (kto wie, może dlatego zaczęłam szyć...). Całkiem ostatnio załatałam bidulce dziury niewiadomego pochodzenia i pomalowałam (blat coby wyglądała bardziej nowocześnie).
2. Koszyczek na górze kryje prace -w trakcie-. Pod nim pudło mojej roboty z podwójnym dnem i przegródkami. Nawet jak jest bałagan to szybko mogę coś znaleźć.
3. Gazetowe pudełko górne. Zestaw nici z Lidla jakby stąd był :) Pudełko zagospodarowane na pasmanterię drobną (nici, szpulki, guziki)…

Oklejanie pudla.

Jak okleić pudło? 
Post dla wytrwałych.
Niby nic, a każdy kto chciał zrobić to dokładnie może potwierdzić, że nie takie to proste. Sama gdy chciałam się wziąć za to pierwszy raz naszukałam się tutoriali i wskazówek w necie, ale żadne mnie nie satysfakcjonowały do końca, dlatego postanowiłam zrobić własny kursik. Ponadto oklejone pudła, które znalazłam, nie były wystarczająco precyzyjnie wykonane. Metodą prób i błędów opracowałam własny sposób.

Obrazkowy kursik co i jak krok po kroku: Przygotowujemy: -  w miarę sztywne pudło, 
- klej polimerowy (np. budowlany, do styropianu), - materiał; należy wcześniej zrobić na nim próbę kleju polimerowego (niektóre sztuczne materiały topią się pod wpływem tego kleju),
- taśmę dwustronną, klej introligatorski, zszywacz, taker (opcjonalnie),
- nożyczki, linijka, miękki ołówek do zaznaczania,
- drewniane deseczki, sztywne tekturki, deszczułki lub tym podobne,
- spinacze do bielizny.
Wyprasowany (ważne!) materiał docinamy do kształtów pudła.


Klejenie zaczynamy od …